Výměnný pobyt (exchange)

Výměnný pobyt je soukromá akce dvou entit (může se stát, že i více), které se mezi sebou dohodnou. Jde o to, že se entity domluví, jaký počet účastníků bude exchange obsahovat. Z každé entity je to stejný počet účastníků, protože principem exchange je své partnery hostit. Tzn., že každý účastník exchange z EGEA Brno se na určitý počet dní stará o jednoho člověka z druhé entity – hostí ho. Přes den je vždy společný program všech účastníků, ale přes noc spí ten člověk právě u něj, platíme mu jídlo, cesty, vstupy… ale na oplátku pak oni udělají pro nás úplně to stejné. Starají se o nás co nejlépe, aby udělali dobrý dojem.

Exchange se tedy skládá ze dvou částí. Z té, kdy přijede druhá entita do Brna, a my se zde o ni staráme. Je pro ně připraven program, který záleží čistě na představivosti organizátorů. Tento program může být uzavřený nebo otevřený, tedy že se může zúčastnit i člen EGEA, který se exchange oficiální neúčastní.

Druhá část exchange je pak logicky ta, kdy EGEA Brno jede navštívit svoji domluvenou partnerskou entitu.

Je pak na domluvě mezi entitami, jestli EGEA Brno bude hostit jako první nebo naopak bude hoštěna. Každopádně je to skvělá příležitost jak poznat národní (lokální) zvyky nějakého z evropských měst a zemí.


2018

     Exchange with Bern


2017

     Exchange Brno – Oulu


2016

     Exchange s Kielem

    Exchange Brno – Temešvár

     Exchange Gent - Brno


2015

    Exchange Brno - Curych

     Triple exchange Brno – Kraków – Graz

     Exchange Novi Sad - Brno


2014

     Exchange Mnichov - Brno

    Exchange Sankt-Petěrburg (Petrohrad) – Brno


2013

     Exchange Brno - Praha