GIS Day 2020

18 Listopad 2020

GIS Day 2020

Letošní ročník tradiční akce GIS Day se z důvodu současné situace uskuteční dne 18. listopadu 2020 v online podobě prostřednictvím platformy MS Teams.

Letos jsme si pro Vás a Vaše studenty připravili tři cca 20-30 minutové přednášky na témata:

1. Pandemie COVID 19 očima Geografů - o tom, jak využít volně dostupné zdroje dat ke studiu vlivu pandemie na každodenní život ve městech
  2. GIS podpora pro koordinační centrum dobrovolníků MUNI - základy tvorby jednoduchých webových map s velkým impaktem
  3. Mapy v medicíně: projekt Missing Maps - o mapování nedostupných lokalit pro Lékaře bez hranic, ukázka mobilní aplikace MapSwipe

V případě zájmu, napište prosím mailem do 2. listopadu 2020 na dajana.snopkova@gmail.com:

• počet případných zájemců,
  • vybraná témata,
  • preferovaný čas.

Pokusíme se tomu co nejlépe přizpůsobit termíny konání přednášek. Pokud by Vám výsledný termín nevyhovoval, plánujeme nahrané přednášky po skončení akce zveřejnit. Přednášky však budou koncipovány interaktivně, proto zvažte účast online.

V případě dalších dotazů se neváhejte na mně obrátit.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Dajana Snopková

Geografický ústav Přírodovědecké fakulty Masarykova univerzita, Brno