Brněnský listopadový Missing maps mapathon na konferenci OpenAlt

2 Listopad 2019 15:00

až 2 Listopad 2019 18:00

Brněnský listopadový Missing maps mapathon na konferenci OpenAlt

Brněnský listopadový Missing maps mapathon na konferenci OpenAlt

Po roce se opět koná v Brně konference OpenAlt (https://openalt.cz/2019) a opět se na ní uskuteční i mapathon.

Přijďte podpořit práci Lékařů bez hranic tím, že pomůžete do otevřené mapy světa OpenStreetMap zmapovat místa ohrožená humanitárními krizemi.

Když už budete na mapathonu, proč se nepodívat i na další přednášky konference? Účast na OpenAlt je bezplatná. Na konferenci je množství přednášek z oboru otevřených dat, OpenStreetMap a svobodného sotftware. Program je k prozkoumání zde: https://openalt.cz/2019/program.php

 srovnání Open Street Map a Google Maps

Kdy a kde to bude?

sobota 2. listopadu od 15:00 do 18:00

Fakulta informačních technologií

Vysoké učení technické v Brně

Božetěchova 1/2, 61266 Brno

Přesné místo mapathonu: https://www.openstreetmap.org/way/44684868.

Registrace: https://www.eventbrite.co.uk/e/brnensky-listopadovy-missing-maps-mapathon-na-konferenci-openalt-tickets-77722075821.

 

Co se na setkání bude dít?

Na mapathonu budeme společně podle satelitních snímků vytvářet v OpenStreetMap mapu jednoho z míst, na kterém působí Lékaři bez hranic.

Pokud nemáte zkušenosti, nevadí. Všechno se na místě naučíte a po krátkém školení už budete moci sami mapovat. Pokud máte zkušenosti, tím lépe. Budeme pracovat ve třech skupinách:

  • Skupina začátečníků bude při školení získávat první zkušenosti s editací OpenStreetMap
  • Zkušenější mapéři se budou mít možnost naučit program JOSM – volně dostupný pokročilý editor pro OpenStreetMap
  • Ti, kteří už umí alespoň základy JOSM, se mohou vyškolit na validátory, kteří kontrolují výsledky práce dalších mapérů. Vyškolení co největšího počtu validátorů je aktuálně ten nejdůležitější úkol mapathonů po celém světě. Jsou nedostatkoví a vážení, tak se přidejte.

Samozřejmě, zváni jsou i zkušení uživatelé, kteří už žádné školení nepotřebují a chtějí jen nerušeně mapovat či validovat.

Pokud již patříte mezi zkušené a chtěli byste se přidat do organizačního týmu, tak se na tom na mapathonu rádi domluvíme.

 

Mám si něco připravit?

Protože se mapathon koná v rámci konference, tak velice doporučujeme zaregistrovat se na mapathon (ale také na samotnou konferenci (https://openalt.cz/2019/form_registrace.php). Organizátoři chtějí mít přibližný přehled o počtu návštěvníků konference. Děkujeme.

Pokud ještě nemáte účet na OpenStreetMap, vytvořte si ho zde: https://www.openstreetmap.org/user/new.

Pokud chcete být ve skupině pokročilých mapérů učících se JOSM, je vhodné mít na počítači předem nainstalován program JOSM. Je volně ke stažení na adrese https://josm.openstreetmap.de. Program vyžaduje nainstalovaný programovací jazyk Java.

Pokud chcete být ve skupině validátorů, je výhodou již alespoň základní znalost editoru JOSM. Ideální je proto nejdříve absolvovat mapathon ve skupině JOSM a na následujícím mapathonu přejít k validátorům.

Těší se na Vás organizační tým conference OpenAlt a organizační tým brněnských mapathonů.

Daniel, Radim, Katka, Jakub, Jakub, Michal, Tomáš.

Bližší informace: Radim Štampach (stampach@mail.muni.cz)


Novinka je zařazena v kategoriích: