Nabídka studijních pobytů v Číně

20 Prosinec 2019

Nabídka studijních pobytů v Číně

Čína poskytuje stipendijní místa na semestrální studijní pobyty pro studenty bakalářských, magisterských a doktorských studijních programů, přednostně studentům jiných než sinologických oborů, v celkovém rozsahu 90 měsíců. Seznam univerzit v ČLR, na něž je možné se hlásit, zveřejňuje China Scholarship Council na svých webových stránkách zde. Programy s oranžovou hvězdou jsou ve stipendijní nabídce zahrnuté. Stipendistům je hrazena mezinárodní doprava do místa pobytu a zpět.

Seznam požadovaných dokumentů se zobrazí po kliknutí na odkaz ČÍNA – výběrová řízení. Akceptační dopis z čínské univerzity není pro účely výběrového řízení povinný, nicméně úspěšní uchazeči budou posléze vyzváni k podání on-line přihlášky a předložení další dokumentace. Zájemci se přihlašují v termínu 20. prosince 2019 do 12:00 zasláním požadovaných dokumentů do sídla Akademické informační agentury (Dům zahraniční spolupráce, AIA, Na Poříčí 1035/4, 110 00 Praha 1).