Kontaktní osoby (CP)

 email: brno@egea.eu


Simon Matěj

simonmatej@seznam.cz


CP: 3/2017 - současnost

          


Anna Bláhová

458163@mail.muni.cz


CP: 11/2018 - současnost

 Pokladník: Michaela Odehnalová - misa.ode@gmail.com

 

Historie kontaktních osob

 

 

Tereza Válková

terezaa.valkova@seznam.cz

CP: 9/2016 - 10/2018

 

 

Veronika Burianová

verca.burianova@centrum.cz


CP: 9/2015 - 3/2017

 

Práce na postu CP v EGEA Brno mě obohatila o nové schopnosti jako komunikace či diplomacie se zahraničními studenty geografie. Mým úkolem jako CP bylo hlavně získávat peníze na naše plánované akce, a tak jsem se naučila organizovat prodej různých vstupenek na nejrůznější akce. V rámci svého působení jsem neměla moc času využít cestování, ale přesto jsem poznala, jak fungují geografické kongresy nebo exchange pobyty. Je to nejlepší způsob, jak poznat kulturu dané země nebo diskutovat nad společnými evropskými problémy s lidmi z cizích zemí. Působení v EGEA Brno si cením a doporučuji jej každému, kdo má volný čas.

 

 

Petr Boucník

petr.boucnik@seznam.cz


CP: 1/2014 - 8/2016

 

 

Martin Vrána

martinvrana93@gmail.com     


CP: 9/2013 - 9/2015

 

Být součástí EGEA je samo o sobě super, ale být CP (Kontaktní osoba) tomu dodává úplně nový rozměr. K této funkci jsem přišel díky cestě do Slovinska s Jendou Langrem, který byl tehdy CP a oznámil mi: „Ty budeš další CP.“ Koukal sem na něj sice překvapivě, ale odpověď „Tak jo.“ mi naprosto změnila další 2 roky. Být CP je super věc, člověk si rozšíří své obzory a naučí se spoustu nových věcí. Navzdory zodpovědnosti je to také zábava. Být v kontaktu s ostatními CP východního regionu, spřátelit se s nimi, zažít spoustu věcí. Díky této zkušenosti jsem si nejen zlepšil svoji angličtinu, ale také se naučil, jak vést takový spolek a skupinu lidí, jednat s lidmi a hlavně trpělivosti. Když jsem po dvou letech předával svoji funkci mladším, pocítil jsem hlubokou lítost, že moje „práce“ končí.  Za dva roky jsem si to zamiloval. Být CP Vám dá něco, co se ve škole rozhodně nenaučíte!      

 

 

Tereza Fasurová

monterka.terka@seznam.cz


CP: 9/2012 - 1/2014

 

EGEu jsem začala objevovat na konci roku 2011, všechno začalo jednou cestovatelskou přednáškou. Mojí první akcí byl vánoční víkend v Bratislavě. Poté uběhl nějaký čas a já jsem se přestala konečně bát a jela na svoji první mezinárodní akci, i přesto, že jsem neuměla anglicky. V létě 2012 jsem se zúčastnila horského víkendu ve švýcarských Alpách a konečně jsem pochopila, čím je EGEA tak speciální a získala si mě stejně, jako všechny ostatní členy. Můj strach z neznáma vystřídalo obrovské nadšení! Ihned po mé první mezinárodní akci jsem se stala novým CP a na této pozici jsem setrvala více než rok. V té době jsem ani pořádně nevěděla, co všechno se za slovem EGEA skrývá, postupně jsem to však začala objevovat. Organizovala jsem akce, reprezentovala entitu, účastnila se akcí a celé si to nesmírně užívala! Díky EGEA a pozici CP jsem se naučila jazyky, prezentovat v AJ a spoustu jiných věcí, které jsou od vás v životě očekávány, ale na které vás žádná škola nepřipraví. Dnes si plně uvědomuji, jakou životní šanci a lekci jsem díky tomu získala. Neocenitelnou.

 

 

Jan Langr

jenda.langr@gmail.com


CP: 6/2012 - 9/2013Když jsem o univerzitním spolku EGEA slyšel poprvé, řekl jsem si zní to docela zajímavě, ale ty lidi působí jako (uzavřená) parta kamarádů. Po první akci mi bylo jasný, že to je parta kamarádů, ale rozhodně ne uzavřená! Jsme obyčejní studenti geografie, akorát bychom rádi během studia získali něco, co bohužel univerzitní osnovy neobsahují (a ani obsahovat nemohou). Tak jsem si řekl "Jedu an kongres!". Na kongrese jsem byl vyslán na CP day, aniž bych tušil co to obnáší být CP (kontaktní osobou). Ale byla to sranda. Ocitl jsem se najednou mezi skupinkou aktivních studentů z různých koutů Evropy, co už nějakou dobu vedou svoji vlastní EGEA, organizují výměnné pobyty, kongresy, semináře atd. V porovnání s nimi byla EGEA Brno nováček s potenciálem, který musí každý CP najít a využít. Naučit se nebát riskovat, organizovat, prezentovat sebe samotného i spolek jsou vlastnosti, které jako CP ziskáte. Proto pak máte skvělý pocit, když se entita, o kterou se staráte, rozroste, více jezdí na kongresy, pořádá akce a tím prezentuje Brno, ale i Masarykovu univerzitu v Evropě.

 

 

Jakub Ondruch

jakub.ondruch@gmail.com


CP: 4/2010 - 6/2012Nejdříve bych rád řekl, že být „egeak“ v mé době, byla úžasná zkušenost“. Potkal jsem spousty skvělých lidí, se kterými jsem stále v kontaktu. Naučil jsem se hodně. Abych byl upřímný, cením si toho více, než toho, co mi bylo nabízeno na univerzitních přednáškách a tím jsem si jistý. Při pohledu zpět musím říct, že být pouze obyčejným členem mě nikdy neuspokojilo. Toužil jsem po tom být více zapojen.  Když jsem vzal příležitost být brněnským CP, připadal jsem si, jako by mě někdo hodil do vody a já neuměl plavat, ale můžu upřímně říct, že jsem to miloval. Celá tato zkušenost vlastně vedla k velice aktivním rokům se spoustou projektů, kterých jsem se svými přáteli dosáhl. Velice si této zkušenosti cením.